Hledat
Obsah

FOK zahraje dětem hudbu z večerníčků a pohádek

Pražští symfonikové zpestří dětem první školní den hudbou z večerníčků a pohádek

Známé znělky z večerníčků Bob a Bobek, Krkonošské pohádky a Maxipes Fík. Oblíbené pohádky Arabela, S čerty nejsou žerty či seriál Návštěvníci. Koncertem Hudba z večerníčků a pohádek popřeje Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK dětem i rodičům úspěšný vstup do nového školního roku. Koncert se koná v pondělí 4. září od 14 hodin ve Smetanově síni Obecního domu. Na programu se podílejí tři dětské sbory, dirigent Jan Kučera, sólistka Michaela Gemrotová a populární herec Zdeněk Piškula. 

Dirigent Jan Kučera o programu koncertu říká: „Na skvělé skladatele měl štěstí nejen český film, ale i pohádky, seriály a večerníčky, je až neuvěřitelné, jaké množství originální a nápadité hudby pro dětské diváky vzniklo. Skladatelé Skoumal, Uhlíř, Fišer, Svoboda a mnoho dalších vytvořilo hudbu, která každého vždy potěší.“

Na pódiu se sejdou tři sbory: Carmina Bohemica, Dětská opera Praha a Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu, který se na tento koncert bude připravovat na letním soustředění. „Myslím, že děti bude bavit připomínat si oblíbené pohádky. Vždyť všichni si jen podle hudebního motivu dokážeme vybavit příběh nebo pohádkovou postavu. Pohádkové melodie patří ke klenotům české tvorby,“ řekla sbormistryně Věra Hrdinová.

Na tento mimořádný dětský koncert navazuje FOK cyklem rodinných koncertů Orchestr na dotek, který začíná v sobotu 21. října od 11 hodin ve Smetanově síni Obecního domu. Tématem letošního Orchestru na dotek bude putování křížem krážem po celém světě. V každém z koncertů se vydáme z našeho domova na jinou světovou stranu. Pro děti, které chtějí do hudby proniknout hlouběji, vytvořil FOK Hudební klub Fík, který se aktivně zapojuje do představení Orchestr na dotek. Pro rodiny s dětmi je vhodný také koncert Karneval zvířat v kostele sv. Šimona a Judy a ve vánočním období vhodná Kouzelná Rybovka Matěje Formana, kterou FOK nabízí v několika termínech, a to i v odpoledním či podvečerním čase. Vedle toho FOK připravuje pro děti celou řadu edukativních pořadů, které jsou určené pro dětské kolektivy od mateřských školek až po střední školy.