Obsah

Doporučujeme

Na večerní koncerty je pro muže nejvíce vhodný tmavý oblek se světlou košilí, kravata či motýlek a tmavé společenské boty. Nemusíte mít úplně black tie či dokonce smoking, i když tím samozřejmě nic nezkazíte. Nemělo by snad nikoho urazit, když si vezmete formálnější tmavé kalhoty, slušnou košili a sako, které třeba zrovna netvoří s kalhotami komplet, ale hodí se k nim, padne Vám a cítíte se v něm dobře…

Ženy nejčastěji nosí malé černé, nebo jinak barevné koktejlové šaty. Chcete-li působit ještě slavnostněji, můžete si vzít dlouhé večerní šaty. Vhodný je případně i kostýmek nebo společenské kalhoty a halenka. Bolerko nebo šátek, pod který schováte holá ramena, se Vám bude hodit. Rozhodně je dobré na sebe nestrhávat pozornost příliš odvážným výstřihem, fosforeskujícími barvami nebo cinkajícími ozdobami. Nejvhodnějšími botami jsou lodičky s plnou špičkou a nižším podpatkem. Kabelka, šperky či další doplňky by měly být decentní.

Objemnější tašky, batohy, bundy a kabáty si prosím vždy odkládejte v šatně.

Čeho se vyvarovat

Pokud nechcete svým vzhledem budit nepatřičnou pozornost, vyvarujte se příliš neformálního oblečení (džíny, kraťasy, sportovní obuv).

Prosíme, dejte pozor na zvuky věcí, které máte po kapsách. Mobil doporučujeme vypnout nebo nastavit na režim letadlo.